Poprzednie edycje

Zobacz, jak było w minionych latach.

Edycja 2022:

O opanowaniu...

O łagodności...

O radości...

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Chyba nieprzypadkowo. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Chyba przypadkowo. Interesuje go to, co mówi dziś do Kościoła Duch Święty.

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, ewangelizator. Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema. Lider Diakonii Świętej Rodziny – wspólnoty, która od 30 lat modli się w Katowicach.

Przed dwudziestu laty opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady z czołowymi muzykami rodzimego undergroundu i ikonami kultury niezależnej, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem i sprzedały się w kilkudziesięciotysięcznym nakładzie.

Od tej pory wydał jeszcze książki: „Dziennik pisany mocą”, „Dno”, „Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój”, „Tramwaj, kefir i bułka”, „Pełne zanurzenie”, „Z góry dziękuję” i „Słodkie kłamstwa” (wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem), „Z Jezusem dasz radę” (z o. Rafałem Kogutem), „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo?”, wywiad-rzeka „Niech żyje słabość, czyli o Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak” oraz dwa zbiory rozmów: „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.

Mąż Agnieszki, tata Grzesia, Basi i Emilki. Od 1997 r. – po mocnym doświadczeniu osobistego nawrócenia na Kursie „Filip” – współtworzy Wspólnotę „Chefsiba” w parafiach na warszawskim Ursynowie razem z przyjaciółmi, znajomymi i częścią rodziny. Od maja 2016 r. służy jako lider Wspólnoty, jest też związany z Apostolskim Ruchem Wiary.

Z wykształcenia – dziennikarz, (absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW), pracuje zawodowo jako dziennikarz telewizyjnej stacji informacyjnej. W 2011 r. wraz z żoną i grupą kilkunastu osób z „Chefsiby” ukończył roczny kurs Szkoły Biblijnej Ulfa Ekmana „LOBC” w Uppsali. Mówca konferencyjny i rekolekcyjny, konferansjer, mistrz ceremonii, tłumacz, pasjonat komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych. Jedno z życiowych mott? „Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić nudne buty…”

Spytałem kiedyś Ulfa Ekmana o zadania lidera wspólnoty. Odpowiedział krótko:
To lead, feed and protect czyli Prowadzić, karmić i chronić. Tej dewizy chcę się trzymać!

Ukończył Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył Szkolę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF­5 stopień trenerski). Ukończył Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt oddział Krakowski, a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie specjalisty terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Od 2000-2014 roku pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, gdzie prowadzi psychoterapię oraz szkolenia i warsztaty. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji.

Szkoli psychologów, terapeutów ucząc pomocy psychologicznej. Jego pasją jest prowadzenie warsztatów i treningów związanych z rozwojem osobistym. Nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi wpierając inne organizacje w budowaniu zespołów. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, jak również indywidualnie pomagając im stawać się lepszym, bardziej kompetentnym i świadomym liderem. Głosił w wielu Wspólnotach i Kościołach w Polsce , a także był mówcą na misji ewangelizacyjnej na Ukrainie.

Mąż Uli i tata Noemi, Samuela i Dawida.

Kapłan archidiecezji warmińskiej, dr hab. teologii, wykładał homiletykę w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Autor książek i artykułów z zakresu demonologii, mariologii i homiletyki. Od lat zajmuje się ruchem charyzmatycznym, z którym jest blisko związany. Aktualnie proboszcz parafii w Stawigudzie.

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

Założycielka i lider wspólnoty „Dom w Ramionach Ojca” w Warszawie. Z wykształcenia filmoznawca, w latach 2009-2015 pracowała w telewizji i przy produkcjach filmowych. Obecnie prowadzi fundacje „Back Home”. Bliski jest jej temat misji, uwielbienia i prorokowania przez sztukę. Sama maluje obrazy i pisze ikony. #LoveInAction.

Franciszkanin, dr teologii, dogmatyk. Głosi rekolekcje, jest autorem wielu publikacji i konferencji z zakresu teologii dogmatycznej oraz chrześcijańskiej duchowości. Związany ze Szkołą Nowej Ewangelizacji i ruchem charyzmatycznym. Duszpasterz Wspólnoty Zacheusz.

Lider wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach. Z pasją w sercu dzieli się swoim doświadczeniem Jezusa na wielu konferencjach w kraju i na całym świecie. Autor czterech książek m.in. „Rozpal wiarę, a będą działy się cuda”, czy „77 Moc przebaczenia”. Na YouTubie prowadzi piętnastominutowe odcinki z rozważaniem Słowa Bożego zatytułowane „Kwadransik ze Słowem”.

Założyciel i prezes „Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni”, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Psycholog, mówca, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Przez kilka lat (2012-2017) ściśle współpracował z ówczesnym biskupem pomocniczym, Grzegorzem Rysiem. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę „Głos na Pustyni”, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce. Jest autorem książki „Jesteśmy synami Króla”, a także współautorem – wraz z o. Adamem Szustakiem – książki „Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa”. Szczęśliwy ojciec Daniela i Zuzi.

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

Jest żoną, matką sześciorga dzieci, doktorem nauk teologicznych w zakresie teologii ekumenicznej, namaszczonym mówcą, nauczycielem i liderem. Godzi pracę zawodową z działalnością misyjną i wspólnotową, inspirując wiele środowisk do otwarcia się na jedność między pokoleniami. Posługując w Polsce i za granicą. Wraz z mężem Jackiem od 2000 r. jest świecką misjonarką w ramach katolickiego Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja — międzynarodowego stowarzyszenia wiernych na prawach papieskich. Od ponad 7 lat, razem z mężem stoi na czele bazy polskiej misyjnej ICPE, znanej jako wspólnota katolicka Lublin – Armia Dzieci. Jest też autorką książki „Metamorfoza umysłu – Kurs Przemiany Myślenia”.

Jest libańskim katolikiem, maronitą, dyrektorem telewizji satelitarnej Noursat – największej chrześcijańskiej stacji telewizyjnej na Bliskim Wschodzie, która za pośrednictwem satelity Eutelsat nadaje program w języku arabskim na cały świat, kierując się misją głoszenia Ewangelii. Jest również założycielem i przewodniczącym wspólnoty „Rodzina św. Szarbela” oraz zaufanym współpracownikiem antiocheńskiego patriarchy maronitów, kardynała Bécharry Boutrosa Raï, w imieniu którego szerzy kult tego świętego w Libanie i poza jego granicami. Podróżując po całym świecie, daje świadectwo swojej wiary, ewangelizuje i przekazuje orędzia św. Szarbela.

Jest wizjonerem, mentorem, działaczem społecznym, doradcą, mówcą inspiracyjnym. Ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości, ale ma na sercu rozwój edukacji w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, wzajemna pomoc, szacunek, uczciwość. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce. Stworzył Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, które prowadziło Szkołę „Samuel”. Zainspirował wizją edukacji chrześcijańskiej 27 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły, gimnazja) w całej Polsce. Założył także fundację „Edukacja z Wartościami”, której misją jest promowanie edukacji chrześcijańskiej wpływającej na budowanie odpowiedzialnego młodego pokolenia. Jego pasją jest inspirowanie ludzi do ciągłego rozwoju oraz pomaganie innym. Jest szczęśliwym mężem i tatą.

Jest z wykształcenia informatykiem i teologiem. Wraz z żoną przewodzi wspólnocie Góra Oliwna w Krakowie,. Jest dyrektorem krajowego biura Alpha i członkiem Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, a także pierwszym w Polsce koordynatorem Służby CHARIS.

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

3 Niebo

Urodziłam się w 1970 r. w Krakowie i tu ukończyłam Liceum Plastyczne, a potem wstąpiłam do Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Studiowałam w UP JPII i obroniłam doktorat z teologii duchowości. Moją największą pasją jest głoszenie. Po prostu, jak każda kobieta lubię dużo mówić :-) Jeśli tylko jest możliwość (w porę i nie w porę) głoszę rekolekcje i różnej maści konferencje na temat duchowości. Widać było mi tego za mało, więc wzięłam się za pisanie bloga... Zapraszam ;-)

Pallotyn, jako młody chłopak nie miał nic wspólnego z Kościołem. Obracał się w środowisku antyklerykałów i sam zgadzał się z jego ideami. Przełomem w jego życiu była pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 2002 r. Doświadczenie Boga było tak ogromne, że zdecydował się poświęcić mu życie. Wybrał, jak mówi, między życiem a śmiercią.

Od 2009 r. jest księdzem. Mieszka w Lublinie. Prowadzi Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i zespół Razem za Jezusem. Posługuje w wielu miejscach w Polsce i za granicą, głosząc słowo Boże i prowadząc rekolekcje i sesje formacyjne oraz formując ewangelizatorów i wspólnoty ewangelizacyjne.

Ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w intencji uzdrowienia. Jest autorem wielu książek.

źródło: https://lublin.gosc.pl/

Misjonarz Świętej Rodziny. Pasterz wspólnoty „Poznanie Jezusa”.

Warszawa 24/7

Żona i mama trzech córek. Lider uwielbienia i autorka pieśni. Nagrała dwie płyty: „Wołaj do Mnie” i „Mimo to”. Autorka książki „Życie Dawida”. Tworzy przestrzeń codziennej modlitwy z uwielbieniem na żywo w Domu Modlitwy w Warszawie. Z zawodu grafik.

Warszawa 24/7

Wraz z żoną Dorotą prowadzi Dom Modlitwy w Warszawie od 2008 roku. Pełen pasji i ognia mówca, ewangelizator. Miłośnik Pisma Świętego i historii Kościoła. W swoich nauczaniach czerpiący inspiracje z ruchów monastycznych i odnowowych Kościoła. Prywatnie mąż i ojciec, zawodowo biznesmen.

Monika Wieczorek-Bańka jest pedagogiem i psychoterapeutą, absolwentką Ośrodka Szkoleń Systemowych w Krakowie. Odbyła całościowe czteroletnie szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin i par wraz z modułem psychoterapii psychodynamicznej. Ukończyła studia pedagogiczne (Uniwersytet Śląski – Filia w Cieszynie), Studium Teologii Rodziny (Instytut Teologii Rodziny przy Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie). Współtworzy Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, w którym odpowiada za posługę modlitwą wstawienniczą. Prywatnie żona i mama.

Aleksander Bańka jest liderem Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, filozofem (dr hab. prof. UŚ), politologiem, przewodniczącym Rodziny św. Szarbela w Polsce. Związany z ruchem charyzmatycznym, od lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię. Specjalizuje się w towarzyszeniu duchowym (towarzyszenie integralne w nurcie chrześcijańskiego personalizmu). Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM, Gościa Niedzielnego. Członek Rady Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, delegat Komisji Episkopatu Polski na inaugurację synodu o synodalności. Prywatnie mąż i ojciec.

Byli z nami:

będą z nami

Edycja 2021:

Edycja 2019:

Edycja 2018:

Gościem specjalnym TRZECIEGO NIEBA był Raymond Nader.

3 Niebo

Raymond Nader

Libański katolik, maronita, dyrektor chrześcijańskiej telewizji satelitarnej Noursat, która nadaje programy na cały Bliski Wschód. Od dwudziestu czterech lat jest stygmatykiem uznanym przez antiocheńskiego patriarchę maronitów (nosi na ramieniu odcisk dłoni św. Szarbela). Podróżuje po całym świecie, dając świadectwo wiary, ewangelizując i przekazując orędzia otrzymywane od św. Szarbela.

 

 

Dotyk Boga - świadectwo spotkania

 

Pozostałe świadectwa i nauczania na naszym kanale YouTube:

Do rozpoczęcia tegorocznej
edycji pozostało:

Piątek, 8 września 2023 r.

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej zaprasza

 

Chcesz dołączyć?
Napisz na dajsieporwac@trzecieniebo.pl a otrzymasz login i hasłoLogin:
Hasło:
 

Koszt biletu na Trzecie Niebo, decyduje data wpływu na konto.

do 31.05.2023 r. - 590zł (dla małżeństw 540zł) od osoby
do 30.06.2023 r. - 700zł (dla małżeństw 650zł) od osoby
do 31.07.2023 r. - 850zł (dla małżeństw 800zł) od osoby